Te zachowania u samca alfa nie są męskie

Jesteś w związku z facetem, który bardzo często lubi być władczy i zastanawiasz się nad tym czy jego podejście jest męski czy może jednak przekracza pewne granice? Dowiedz się o takich zachowaniach, które wykraczają po za strefę komfortu i dobrego wychowania.

Zwraca się do Ciebie zbyt czule, dosłownie jakbyś była dzieckiem. Przykładowo mówi ,,gotując spaghetti, postaraj się bardziej. Makaron poprzednio był trochę rozgotowany”. Takie słowa mogą czasem paść od męża pomimo tego, że już dawno skończyłaś 18lat. Warto poprzez zwyczajną rozmowę uświadomić sobie to, że tak naprawdę konieczne jest danie mu do zrozumienia, że nie lubisz kiedy się do Ciebie tak zwraca. Niby czułe słówka nie będą przynosić dobrych efektów a jedynie niewłaściwie spięcia.

Przekracza granicę kiedy zrzuca winę na Ciebie bez jakikolwiek powodów. Jeśli w domu popsuł się odkurzacz to mówi ,,Jak Ty odkurzasz, że tak go zepsułaś”. Idąc na umówione spotkanie do banku twój mąż zapomina zabrać wiadomości i całą tą winę próbuję zrzucić na Ciebie winę, mówi ,,Z tego powodu, że nie przypomniałaś o wzięciu papierów marnujemy czas”. Nie możesz dopuszczać do takich aroganckiego zachowania. W tym przypadku musisz być także stanowcza i próbować się w jakiś sposób przeciwstawić.

Jeśli macie dzieci a w trakcie rodzinnej zabawy on mówi do małego synka ,,Kopiesz piłkę jak chłopiec czy dziewczyna”. Na pewno rodzinny piknik nie będzie w tym przypadku właściwie odebrany przez innych biesiadników. Na pewno samiec alfa skorzysta z tej okazji aby ubliżyć innym i samemu w pewien sposób się poczuć lepiej i poprawić sobie humor.

W publicznych miejscach np. restauracja, pub przekracza granicę dobrego zachowania. Jeśli ktoś mu przyniesie zupę mówi o tym, że ta zupa jest za słona na całą salę. Za każdym razem stara się ubliżać ekspedientkom w sklepie mówiąc, że np. uwijają się jak muchy. Idąc z nim gdzieś na jakaś imprezę może doprowadzić nas do wstydu.

Za każdym razem stara się używać krytyki w stosunku do innych osób. Jeśli dochodzi do jakiegoś nieporozumienia lub niepowodzenia widzi winę u wszystkich innych osób ale nie u siebie. Jeśli ma zły humor stara się obwiniać wszystkich dookoła za to, że np. pada deszcz lub słońce świeci kolejny dzień.

Nie umie się przyznać do swojego błędu a kiedy Ty jakiś popełnisz to potrafi Ci go wytknąć w błyskawiczny sposób. Przykładowo kiedy Ty zarysujesz samochód to dochodzi do awantury na cały dom, nawet jeśli to niewielkie zadrapanie. Kiedy jednak omyłkowo twój mąż stłucze lusterko, rozbiję zderzak to brak jest winnych i wszystko jest w porządku. Szczera rozmowa wszystko może zmienić.

No Comments Yet

Comments are closed