Jak wykorzystywać moc feromonów?

Pytanie w tytule jest nieco podchwytliwe, gdyż moc feromonów wykorzystuje każdy z nas i robi to codziennie. Ludzkie ciało, podobnie zresztą jak zwierzęce, emituje naturalne feromony. Są to bezzapachowe substancje obecne w pocie, śluzie i wydzielinach ciała. Mają za zadanie stymulować reakcje seksualne innych osób, przyciągać płeć przeciwną oraz przekazywać otoczeniu podświadomie pozytywne informacje na nasz temat. Stanowią więc atrybut atrakcyjności.
Jest to atrakcyjność uwarunkowana biologicznie. Z tego punktu widzenia jednostka jest atrakcyjna wówczas, gdy jest gotowa seksualnie. Sprawiają, że gdy osobnik płci przeciwnej odbierze taki sygnał, automatycznie jest zainteresowany i ma zwiększoną chęć nawiązania kontaktu. Dlaczego? Dzieje się tak, gdyż pobudzona zostaje sfera seksualna płci przeciwnej.
Moc feromonów zależy od podświadomości – dzięki temu, że człowiek nie do końca je kontroluje, mają one tak dużą skuteczność. Proces odbierania informacji polega na stymulacji narządu nosowo-lemieszowego, z którego impulsy kierowane są do części mózgu odpowiedzialnej za emocje i instynktowne reakcje. Nie tylko pożądanie jest tutaj bowiem celem. Feromony u ludzi – podobnie jak u zwierząt – wpływają także na wybór lidera grupy czy na tworzenie więzi pomiędzy poszczególnymi osobnikami.
Mimo że część osób podchodzi do doniesień na temat skuteczności feromonów sceptycznie, ich efekt jest niezaprzeczalny. Feromony sprawiają, że osoba, która ich używa staje się atrakcyjniejsza dla płci przeciwnej, ale także intensyfikują reakcje i doznania seksualne w sytuacjach intymnych. Kontakty damsko-męskie nie są tutaj najważniejsze. Feromony w znaczący sposób poprawiają poziom komunikacji w każdej dziedzinie życia. Znane są relacje osób, które dzięki stosowaniu syntetycznych feromonów, poprawiły swoją pozycję zawodową, zaczęły brylować w towarzystwie bądź poprawiły relacje z otoczeniem. Związki te bowiem zwiększają zaufanie, pomagają wywrzeć dobre wrażenie na ludziach.
Okazuje się, że feromony syntetyczne działają podobnie jak naturalne. Dzięki pracy wielu naukowców udało się uzyskać syntetyczne odpowiedniki naturalnych substancji. Nie powstają one na bazie naturalnej podstawy: tworzone są od samego początku, według takiej samej struktury. Ich działanie jest identyczne, co potwierdzają liczne badania naukowe, przeprowadzane metodą tzw. ślepej próby.
Nie jest to zatem placebo, czego dowodzą nie tylko powracający po kolejne produkty klienci, ale także liczne eksperymenty. Dzięki nim wiemy, że ludzki feromon obecny w świeżym pocie przedstawicieli silniejszej płci zwiększa ich atrakcyjność w oczach kobiet. Sprawdzili to amerykański naukowcy podczas próby wykorzystującej konwencję tzw. szybkich randek. Brytyjczycy z kolei potwierdzili, że zastosowanie feromonów zwiększa pobudzenie seksualne nawet dwukrotnie – jest to efekt ich oddziaływania bezpośrednio na mózg człowieka. Dzięki zastosowaniu rezonansu magnetycznego stwierdzono, że  u osób wdychających feromony aktywowane zostały zupełnie inne obszary mózgu niż te, które uruchamia zapach zwykłych perfum.
Mocy feromonów nie warto więc lekceważyć. Warto zorientować się w ogromnej liczbie preparatów, aby wybrać ten, który będzie najlepiej odpowiadał na konkretne potrzeby.

No Comments Yet

Comments are closed